RSS

Broń wojskowa jako broń myśliwska

13 Lip

 
12 komentarzy

Posted by on 13 lipca 2016 in Filmy

 

Tags: , ,

12 responses to “Broń wojskowa jako broń myśliwska

  1. ~Jerzy

    13 lipca 2016 at 19:27

    Szanowny Panie ,
    wymienił pan szereg wojskowych karabinów jako nadające się do wykorzystania jako sztucery . Czy pańskim zdaniem dobrym pomysłem na sztucer będzie wykorzystanie jako bazy karabinu Mosin wz. 44 produkcji Polskiej z Radomia ? Karabin jest ponadprzeciętnie celny .

     
    • mataczerw

      15 lipca 2016 at 12:28

      Oczywiście że tak. Radomska robota w przypadku wz. 44 jest prawie doskonała. Jak najmniej zmian w konstrukcji. Usunąć bagnet, obtoczyć miejsca jego mocowania, luneta lub kolimator na górę i można polować.

       
  2. ~przemek

    20 lipca 2016 at 21:18

    Panie Marku jestem posiadaczem karabinu brno 98 kal 30-06 czuje do tej broni sentyment bo nigdy mnie nie zawiodła lecz lufa się kończy . skupienie z am sako ok7 cm czy warto zmieniać lufe czy kupić nową broń

     
    • mataczerw

      21 lipca 2016 at 10:35

      Czy sprawdzał Pan inną amuunicję? Proszę użyć nabojów firmy Lapua. Wymiana lufy to ostateczność.
      Jeżli ma Pan sentyment do tego egzemplarza, warto go zachować. Koszt wymiany to ok. 1500 zł.

       
  3. ~Rafał

    14 września 2016 at 23:00

    Dzień dobry,
    Co by Pan polecił z broni samopowtarzalnej kaliber 223 R z przeznaczeniem do „postrzelania” na strzelnicy oraz do łowiectwa powiedzmy na lisy i sarny?
    pozdrawiam Rafał

     
    • ~Marek Cz.

      15 września 2016 at 14:59

      MMR Hunter lub Ruger Mini 14.

       
      • ~Adam

        23 września 2016 at 22:01

        Witam Panie Marku.
        Widzę, że ostatnia z prezentowanych broni czyli sztucer Mauser ma osadę zrobioną na lewą rękę z zamkiem na prawą rękę. Czy takie rozwiązanie się sprawdza? Dublet raczej będzie ciężko strzelić 😉 Choć kilka razy widziałem strzelców używających broni w ten sposób. Dla szerszej widowni pewnie znana jest postać snajpera z filmu „Szeregowiec Ryan”. Niestety nie da się powiedzieć żeby strzelał w ten sposób tak sprawnie jak np Franc Albrecht.
        Co Pan myśli o tak skonfigurowanej broni?
        Pozdrawiam serdecznie.
        Adam

         
        • ~Marek Cz.

          24 września 2016 at 08:56

          Bardzo niewielki procent strzelców preferuje takie kombinacje. Czy to się sprawdza? Jeśli użytkownikom pasuje – nie mam uwag. Spotkałem kiedyś mysliwego z. poważną wadą kręgosłupa. Osada w jego broni miała „lewy”awantaż ,; kolba była wykonana w trudnym do opisania kształcie (zygzaka, błyskawicy). Zamek na prawą rękę. Strzelał i trafiał, to najważniejsze..

           
      • ~majkel

        3 lutego 2017 at 10:01

        Wspaniała broń „pochodzenia” wojskowego jak zauważył Rafał na drobną zwierzynę i strzelnicę ala na pedzenia ? Zdecydowanie kupię Remingtona AR 15 450 Bushmaster najlepiej z wymiennymi lufami na 223 . MMR Hunter Mossberga oferowany jest tylko w 223. może inna firma oferuje AR 15 w kal. 450 Bushmaster? Proszę o pomoc

         
        • mataczerw

          4 lutego 2017 at 10:57

          Niełatwo będzie kupić tego Remingtona…
          Może na IWA 2017 uda się znaleźć producenta AR .450 Bushmaster, do tego z wymiennymi lufami.

           
  4. ~Grzegorz

    4 lutego 2017 at 10:31

    Jak sprawdzić przed zakupem czy mosin rocznik 1943 (w moim wypadku)w wersji snajperskiej jest oryginalny. W Pana książce „broń strzelecka XX i XXI wieku” informuje Pan że powszechnie się przerabia osadzajac na zwykłych długich kabekach.

     
    • mataczerw

      4 lutego 2017 at 10:54

      Na światowym rynku sa dziesiątki tysięcy „snajperskich” Mosinaów 91/30. Olbrzymia większość to podróbki. Bardzo trudno jest dociec czy są prawdziwe. Najprostsze – sprawdzamy czy luneta PU pochodzi z okresu II wojny światowej – wszak wciąż się je produkuje, w ZSRR, potem Rosji, w Chinach etc. Produkcja wojenna celowników PU stanowiłą ułamek powojennej.
      Model snajperski był nieco inny niż zwykły kabek 91/30 – węższe tolerancje lufy itp. ale i to nie jest reguła bo podczas II wojny wykorzystywano mnóstwo standardowych kb – nawet zebranych zpol bitewnych – po sprawdzeniu skupienia zakładano lunetę i do boju. To samo robili nasi rusznikarze w LWP – jak oryginalny kbw sie „wystrzelał” szukali zwykłewgo o lepszym skupieniu, wyginali rękojeść zamka i zakładali lunetę.